برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

یکشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۸

خواب زده - علی زندوکیلی

سبقت علی زند وکیلی با «خواب‌زده»

سازندگان آثار نمایشی معمولاً سعی می‌کنند با استفاده از تمام امکانات و جذابیت‌های بصری و شنیداری، مخاطب بیشتری را به خود جذب کنند. یکی از عوامل جذابیت هر اثری هم، تیتراژ آن است و به همین دلیل انتخاب ترانه و خواننده آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به بررسی تیتراژ چهار سریالِ حاضر در شبکه نمایش خانگی و اجرای خواننده‌های آن‌ها می‌پردازیم.

ادامه مطلب...

تابلوی «پنجمین روز آفرینش»

معروف‌ترین تابلو‌های محمود فرشچیان کدامند؟

چهارم بهمن ماه، سال‌روز تولد محمود فرشچیان است. مینیاتوریست و هنرمند ایرانی که بیشتر مردم او را با تابلو‌های معروفش می‌شناسند؛ تصویر‌هایی که امروز به یکی از نماد‌های هنر معاصر ایران در دنیا تبدیل شده است.

ادامه مطلب...

«یک‌بار برای همیشه»

زنان شکارچی

جشنواره فیلم تهران، نام جشنواره‌ای بود که قبل از انقلاب برگزار می‌شد و در آن فیلم‌های برگزیده سینمای ایران در کنار آثار سینمای بین‌الملل به رقابت می‌پرداختند، اما بعد از پیروزی انقلاب این جشنواره تعطیل شد و پس از چهار سال همزمان با دهه فجر (۱۲ تا ۲۲‌بهمن) جشنواره فیلم فجر جایگزین آن شد.

ادامه مطلب...

کارنامه هنری سامان...

سامان کیست؟ بازداشت خواننده‌ی مشهور در تهران

امیر ارژنگ کاظمی با نام هنری سامان، خواننده ایرانی، در حال اجرا در سفره‌خانه‌ای در شمال شهر تهران بازداشت شده است.

ادامه مطلب...

حاضر غایب در بخش پاپ جشنواره موسیقی فجر

کنسرت حسین زمان

جشنواره موسیقی فجر که ابتدا با عنوان «جشنواره سرود و آهنگ‌های انقلابی» در اواسط دهه‌ی ۶۰ کار خود را آغاز کرد، امسال وارد سی و پنجمین سال فعالیت خود می‌شود. در این سه دهه و به مرور، بخش‌هایی به جشنواره موسیقی فجر اضافه یا از آن کم شده است که از آن جمله می‌توان به بخش «موسیقی بانوان»، «معرفی موسیقی ملل مسلمان»، «بخش سازی» و البته بخش موسیقی «پاپ» اشاره کرد.

ادامه مطلب...

واکنش مدیرعامل فارس در پی مسدود شدن دامنه‌های غیرایرانی این خبرگزاری

سايت هاي خبري

مدیرعامل خبرگزاری فارس درباره مسدود شدن دامنه‌های غیرایرانی این خبرگزاری نکاتی را مطرح و در عین حال عنوان کرد که این خود یک دستاورد رسانه‌ای برای جریاناتی است که می‌خواهند ماهیت غرب و آمریکا را نشان بدهند.

ادامه مطلب...

بازی استقلال و الکویت به پخش زنده می‌رسد

دیدار استقلال الکویت

بازی دو تیم استقلال ایران و الکویت به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

ادامه مطلب...

چرا مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی معرفی نمی‌شود؟

انجمن هنرهای نمایشی ایران

کمتر از پنج روز تا شروع سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر باقی مانده و هنوز مدیرعامل جدید انجمن هنرهای نمایشی به عنوان مجری برگزاری جشنواره‌های تئاتری اداره کل هنرهای نمایشی معرفی نشده است.

ادامه مطلب...

شهادت علمدار یک لشکر از زبان فرمانده

سردار علی فضلی

دشمن فشار زیادی می‌آورد و گردان‌های ما هم جانانه در خط می‌جنگیدند. شهید کلهر برای تقویت روحیه بچه‌ها و هدایت عملیات از ما جدا شد.

ادامه مطلب...

اشکال دقیقا کجاست؟

فوتبال در تلویزیون

یک برنامه‌ساز درباره‌ی تصمیم جدید تلویزیون مبنی بر تولیدی شدن برخی از برنامه‌ها، با اعتقاد بر اینکه یک برنامه‌ی ضبط‌شده لزوما کیفیتی فراتر از برنامه‌ی زنده نخواهد داشت، در این ارتباط بر لزوم بالا بردن کیفیت اجراهای تلویزیونی و استفاده از مجریانی تاکید کرد که از دانش و سواد رسانه‌ای‌ کافی و اشراف به موضوع برخوردار باشند. استفاده از سردبیران کاربلد و مهمانانی که از وجاهت کافی برخوردار باشند، راه‌کارهای دیگری است که او خصوصا درباره ساخت برنامه‌های گفت‌وگو محور ارائه می‌دهد.

ادامه مطلب...

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی